Dachy z tkaniny zakładane są one na kabinę samochodów ciężarowych Mercedes Unimog kabrio. Do produkcji dachów oraz nadstawek nad drzwi używamy takich materiałów jak:

 • tkaniny brezentowej takiej jak oryginał z naniesioną powłoką przeciwgnilną i wodoodporną, w kolorach: khaki, czarnym oraz jasny popiel, producent tej tkaniny nie daje gwarancji do do odporności na promienie UV. Dlatego sugerujemy dbanie o niego swoim klientom, mianowicie stawianie w czasie postoju w miejscach zacienionych, pod zadaszeniem, lub nakrywanie szoferki plandeką czy płachtą. 
 • tkaniny takiej jaka jest używana do produkcji dachów kabrio 
 • materiałów PVC

OKIENKA / NADSTAWKI NA DRZWI DO UNIMOGA 404

DACH Z TKANINY, WERSJA HMDS

DACH Z TKANINY WERSJA ORYGINALNA

Mercedes Unimog 404 był produkowany w latach 1955 - 1980. 

UNIMOG 404 CABRIO

Mam do sprzedania okienna / nadstawki na drzwi do Unimoga 404 koloru w kolorze khaki i czarnym, okienka są nowe. Oferta dotyczy nowej tkaniny zewnętrznej (brezent), plexi i wewnętrznego materiału PVC. Dodatkowo w komplet wchodzą:
- dwa elementy metalowe (wypiaskowane i pomalowane, pokazane na zdjęciu) zostały wszyte pomiędzy materiały.
- śrubki M4 przygotowane do przykręcenia pozostałych części do ramek oraz klucz imbus do przykręcenia śrubek. Staramy się mieć nie wielki ich zapas, w związku z tym jesteśmy w stanie szybko je do Państwa wysłać nawet na drugi koniec świata.
Zajmujemy się także renowacją okienek / nadstawek na drzwi do Unimoga 404. Jako tkaninę zewnętrzną stosujemy głównie brezent w kolorze khaki i czarnym, jest także możliwość wykonania ich z tkaniny takiej jak na samochody cabrio czy z materiału PVC.  Usługa obejmuje nową tkaninę zewnętrzną, plexi i wewnętrzny materiał PVC. Nie dotyczy ona części metalowych, natomiast jeżeli jest taka Państwa wola możemy także zająć się wypiaskowaniem i pomalowaniem części metalowych. W tej sprawie prosimy o kontakt.  

Dach oraz nadstawki w drzwiach z tkaniny zostały wykonane w naszej pracowni. Oferujemy dachy w dwóch kolorach tkanin brezentowych: czarnym oraz khaki, takiej samej jak oryginał z naniesioną powłoką przeciwgnilną i wodoodporną. Szyjemy je także z tkanin, które są używane do produkcji dachów cabrio, oraz materiałów PVC  . Oprócz wersji odwzorowanej na oryginale, w naszej pracowni opracowaliśmy zmodyfikowaną wersję - HMDS. Dzięki modyfikacji technologicznej możemy zaoferować dach niczym nie odbiegający od oryginału w atrakcyjniejszej cenie.

Dach oraz nadstawki w drzwiach z tkaniny zostały wykonane w naszej pracowni. Oferujemy dachy w dwóch kolorach tkanin brezentowych: czarnym oraz khaki, takiej samej jak oryginał z naniesioną powłoką przeciwgnilną i wodoodporną. Szyjemy je także z tkanin, które są używane do produkcji dachów cabrio, oraz materiałów PVC . Ten dach został wykonany na podstawie oryginalnego wzoru.  

Dzięki Panu Romanowi nasza firma rozszerzyła swoją ofertę o dachy i okienka z tkaniny, Pan Roman zlecił nam wykonanie kopi dostarczonego, zniszczonego dachu z tkaniny.

Dachy te zakładane są na kabinę  samochodów ciężarowych Mercedes Unimog kabrio.

Trochę historii: Unimog (skrót od „Universal-Motor-Gerät”, z niem. „Pojazd Uniwersalny”) – marka nośników narzędzi specjalistycznych oraz pojazdów transportowo-roboczych dla bardzo trudnych warunków terenowych, czyli średnich samochodów ciężarowych z napędem na wszystkie koła, zdolnych do poruszania się w terenie, wykorzystywanych przez specjalistyczne służby i w wojsku.

Samochód wykorzystywany jest dla różnych celów: służy w rolnictwie, leśnictwie, służbach komunalnych (m.in. przy odśnieżaniu), systemach transportu szynowego (min. do napraw sieci trakcyjnej, holowania/spychania pojazdów szynowych, odśnieżania torowisk), straży pożarnej, w wojsku (m.in. jako karetka wojskowa) itd., a także w ciężkich pracach transportowych w trudnym terenie.

Stare modele, w których występują wersje kabrio i serie:

 • Unimog 401,

 • Unimog 404,

 • Unimog 406,

 • Unimog 411,

 • Unimog 416,

 • Unimog 421,

DACHY, NADSTAWKI NAD DRZWI / RAMKI OKIENNE Z TKANINY

 DO SAMOCHODÓW MERCEDES UNIMOG KABRIO 

 1. pl
 2. en

               KONTAKT:

               +48 502 493 461

               hmds.info@gmail.com

Social Media

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.